Asset Publisher Asset Publisher

Obiekty edukacyjne

Na terenie naszego Nadleśnictwa edukacji służy kilka obiektów między innymi:

 

Leśna ścieżka dydaktyczna położona jest na terenie Leśnictwa Unimie, granicząca z miastem Łobez o łącznej długości 9,7km. Powstała w 2000 roku przy współudziale Gminy Łobez w celu popularyzacji ciekawego obiektu pod względem przyrodniczym i krajobrazowym (przełom rzeki Regi i lobeliowe jezioro Chełm).

ścieżka edukacyjna

ścieżka edukacyjna

ścieżka edukacyjna

 

 

Świetlica w biurze nadleśnictwa pełniąca incydentalnie rolę Izby edukacji leśnej.

Sala wyposażona jest w projektor a do dyspozycji prowadzącego zajęcia są również pomoce dydaktyczne w postaci plansz edukacyjnych, filmów, gier edukacyjnych.

 

Zdjęcie przedstawia zajęcia edukacyjne w Świetlicy Nadleśnictwa.

 

Punkt edukacji leśnej („Leśna Klasa”) przy siedzibie Nadleśnictwa Łobez. Wyposażony jest w tablice edukacyjne, stół do zajęć warsztatowych na świeżym powietrzu. Dodatkowym atutem są różne gatunki drzew i krzewów znajdujące się na terenie przylegającym do budynku Nadleśnictwa.

leśna klasa

leśna klasa

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Największy „prawdziwek” roku 2017

Największy „prawdziwek” roku 2017

Nadleśnictwo Łobez ogłasza konkurs na największego „prawdziwka" (borowik szlachetny) znalezionego w łobeskich lasach. Konkurs trwać będzie od 1 sierpnia do 31 października.

Nadleśnictwo Łobez ogłasza konkurs na największego „prawdziwka" (borowik szlachetny) znalezionego w łobeskich lasach.  Konkurs trwać będzie od 1 sierpnia  do 31 października. Znalazcy  proszeni są o wizytę wraz z okazem w Nadleśnictwie Łobez (Bema 15, Łobez) celem zważenia oraz sporządzenia dokumentacji fotograficznej. W przypadku problemów z dotarciem do Nadleśnictwa prosimy o przesłanie wyraźnego zdjęcia dokumentującego wagę borowika na adres lobez@szczecin.lasy.gov.pl wraz z danymi kontaktowymi. Decydującym kryterium  oceny będzie waga „prawdziwka". Ranking będzie można śledzić na stronie http://www.lobez.szczecin.lasy.gov.pl/. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.  Jednocześnie zachęcamy do udziału w grzybobraniach, które oprócz  niekwestionowanych emocji dostarczą także niezapomnianych spotkań z przyrodą łobeskich lasów.